„Książka o prawach zwierząt” – wielka zbiórka na wydanie książki!

Update

Dzięki pomocy wielu osób zebraliśmy połowę kwoty na wydruk „Książki o prawach zwierząt” i wydrukowaliśmy połowę planowanego nakładu – 250 egzemplarzy! 14 grudnia 2018 wysłaliśmy książki do wszystkich osób, które wsparły jej wydanie, książki trafiły także do bibliotek!

Możemy wydać kolejne 250 egzemplarzy książki, potrzebujemy jednak do tego Twojej pomocy! Brakuje nam już tylko nieco ponad 4000 zł.

Czy potrzebujesz pretekstu, by obdarować kogoś, kogo lubisz książką, która może zmienić jego/jej postrzeganie zwierząt?

Pamiętacie naszą „Książkę o prawach zwierząt”? To książka, która podejmowała temat praw zwierząt, etycznego ich traktowania, przybliżała myśl anglosaskich filozofów społecznych w zakresie praw zwierząt i była uzupełniona inspirującymi wywiadami z osobami publicznymi i aktywistami.

Chcemy wydać ponownie książkę – w zaktualizowanej wersji, z dodatkowymi inspirującymi wywiadami – chcemy, by dalej krążyła i inspirowała ludzi do zmiany, zadawała ważne pytania o nasz stosunek do zwierząt, zachęcała do szukania własnych odpowiedzi, i przede wszystkim – zmieniała postrzeganie zwierząt w naszym społeczeństwie!

Potrzebujemy Twojej pomocy w opłaceniu druku – koszt wydruku 500 egzemplarzy to 10 000 zł.

Stara i nowa okładka Książki o prawach zwierząt

Wszystkie osoby, które pracowały przy aktualizowaniu książki, pracowały wolontaryjnie, poświęcając dla zwierząt swój czas wolny! Wydając książkę w 2014 roku mieliśmy dofinansowanie z granta, dlatego książka mogła trafić do wielu osób całkowicie bezpłatnie lub tylko za pokrycie kosztów wysyłki. Teraz potrzebujemy pomocy, by wydać wznowienie książki.

Tylko od każdego i każdej z Was zależy, ile książek uda nam się wydrukować i do ilu osób trafi!

Wiele osób dostało od nas „Książkę o prawach zwierząt” za darmo, jeśli każda z tych osób wpłaci teraz na wydruk drugiego wydania książka będzie mogła trafić do kolejnych osób – tylko za pokrycie kosztów wysyłki! Trafić i robić to, co powinna – zmieniać podejście do zwierząt na lepsze!

Wiemy, od wielu z Was, że ta książka zmieniła życie i przekonania wielu osób! Spróbujmy ją razem wydać i sprawić, by zmieniła stosunek do zwierząt kolejnym osobom – trafiając do bibliotek!

O książce „Książka o prawach zwierząt”:

Robert Biedroń, były prezydent Słupska

„Fundacja Czarna Owca Pana Kota podarowała mi „Książkę o prawach zwierząt”. Oby jak najszybciej trafiła pod strzechy. Warto!”

Zdjęcie pochodzi z profilu FB Roberta Biedronia

Dariusz Gzyra, działacz społeczny, autor książki „Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywidzimy zwierzęta”

„Krakowska Fundacja Czarna Owca Pana Kota jest jedną z ciekawszych i bardziej aktywnych polskich organizacji działających na rzecz zwierząt. […]Współpracowałem z Owcą wielokrotnie, miałem swój wkład w trzy wydane przez nich książki. […]Zachęcam do wsparcia Fundacji Czarna Owca Pana Kota – będzie to wsparcie rozsądnego, nowoczesnego i naprawdę przychylnego zwierzętom aktywizmu.”

Katarzyna Biernacka, aktywistka, autorka bloga „Słowa są ważne” , współautorka książki

„Jeśli myślisz, że prawa człowieka realizują społeczną sprawiedliwość, to masz rację tylko częściowo. Za sprawą wybitnych filozofów i zwykłych ludzi, do naszego kręgu moralnego, oprócz kobiet, dzieci i obcych, zaczynamy wreszcie dopuszczać inne czujące, myślące i podatne na krzywdę istoty – zwierzęta. Prawa zwierząt to ważne uzupełnienie etyki teoretycznej i praktycznej. Niniejsza książka, swoim wielogłosem, daje temu wyraz.”