Wybrane historie naszych podopiecznych

Poznaj wybrane historie naszych podopiecznych

Emi

Emi to młoda, ruda kotka z dramatyczną historią. Dziewczynka została znaleziona pod Krakowem ze złamanym ogonem. Niedługo potem ogon został w niewłaściwy sposób amputowany przez weterynarza, co spowodowało u niej problemy z wydalaniem moczu i kału. Gdy trafiła do naszej Fundacji, trzeba było ją odsikiwać. Kotka, leczona przez specjalistów, poddawana była magnetoterapii, i zażywała lekarstwa. Szczęśliwie po prawie 2 latach znalazła swój własny i kochający dom. Najważniejsze jest jednak, że po wielu miesiącach zaczęła samodzielnie sikać. Teraz cieszy się bezpiecznym życiem i nic jej już nie grozi.

Kotka Emi

Pirat

Pirat – to niezwykły szczur, który był maltretowany przez „opiekunów”. W wyniki okropnego traktowania stracił oko, był wychudzony i zarobaczony. Odebrany opiekunom, trafił pod opiekę fundacji. Po kilkumiesięcznym leczeniu, dzięki naszej opiece nie tylko udało się go wyleczyć, a wkrótce także znaleźć dobry dom!

Astro

Astro to rasowy ptak – polski długodzioby lotny. Został znaleziony przed jednym z krakowskich marketów. Był poturbowany, a jego prawe skrzydło było złamane. Dzięki interwencji Fundacji udało się go przetransportować z bezpieczne miejsce i zapewnić opiekę weterynaryjną. Podjęte działania pomogły rehabilitacji skrzydła, które się zrosło. Niestety los nie był łaskawy dla Astro, ponieważ okazało się, że ma chore nerki. To oznacza, że ptak nie będzie mógł nigdy żyć na wolności. Dzięki wsparciu wielu osób Fundacji udało się wybudować domek dla ptaków, które wymagają stałej opieki. Ptaki funkcjonują tam w warunkach, które są możliwie najbliższe naturalnym. W domu tym zamieszkał również Astro.

Astro

Jarek

Kaczor Jarek trafił do Fundacji po tym, jak został potrącony przez samochód. Jarek dzięki naszej pomocy, profesjonalnej opiece i skutecznemu leczeniu szybko pozbierał się i wrócił bezpiecznie na wolność. Widok, gdy pędem leciał, by wylądować w wodzie w stawie, był bezcenny. Dla takich chwil satysfakcji działamy!

Jarek